قیمت رطب مضافتی بسته بندی سطلی

رطب مضافتی بسته بندی سطلی در فروش های عمده مورد استفاده قرار می گیرد و دارای قیمت مناسب تری در مقایسه با خرید رطب مضافتی جعبه ای در تعداد کم است. این محصول به دلیل ویژگی های ظاهری و طعم دلپذیری که دارد، بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته به طوری که به رطب مضافتی مجلسی شهرت یافته است. انواع مختلف خرما و رطب در فهرست مواد خوراکی صادراتی کشور قرار دارند و به خوبی در بازارهای جهانی شناخته شده هستند.

قیمت رطب مضافتی بسته بندی سطلی

رطب مضافتی چه خصوصیاتی دارد

رطب مضافتی چه خصوصیاتی دارد موقعیت خاص جغرافیایی کشور عزیز ما موجب شده تا انواع محصولات باغی و کشاورزی در گوشه و کنار آن به خوبی پرورش پیدا کنند. خرما یا رطب محصولات گرمسیری هستند که بیش از همه در نخلستان های جنوب کشور زیر کشت بوده و هرساله چندین تن محصول از این نخلستان ها برداشت می شود. رطب انواع و ارقام مختلفی دارد که یکی از محبوب ترین آن ها رطب مضافتی می باشد. این نوع رطب دارای بافت نرم، شیرین و لذیذ است که به خوبی در بازارهای جهانی هم شناخته شده است.

نباید فراموش کرد رطب با خرما متفاوت بوده و در واقع یکی از مراحل رشد خرما محسوب می شود. رطب مضافتی در دو شکل گرد و یا بیضی دیده می شود، معمولا سایز درشتی داشته و رنگ آن تیره است. رطب مضافتی در رنگ های سیاه یا قهوه ای تیره دیده می شود و پوست آن نازک است. جدا کردن پوست از گوشت رطب مضافتی آسان بوده و در گروه رطب های نیمه خشک همراه با مقداری شهد قرار دارد.

باید در نگهداری از رطب مضافتی دقت کافی به عمل آید زیرا به محیطی خنک مانند یخچال نیاز دارد تا دچار فساد و ترشیدگی نشود. به دلیل ارزش های غذایی فراوان، شکل ظاهری مجلسی و طعم شیرینی که دارد، از رطب مضافتی در صادرات به دیگر کشورها هم استفاده می شود. رطب مضافتی دو ردیف دارای چنین ویژگی هایی بوده و دارای بالاترین سطح کیفی است.

فرایند برداشت رطب مضافتی

فرایند برداشت رطب مضافتی فرایند برداشت رطب مضافتی پیش از ماه شهریور آغاز می شود. از آن جایی که رطب یک مرحله پیش از تبدیل شدن محصول به خرما است، زمان برداشت هم زودتر از موعد برداشت خرما خواهد بود. برای این کار از کارگران باتجربه و ماهری استفاده می شود که با کار برداشت از نخل های مرتفع به خوبی آشنا هستند. یکی از شیوه های برداشت، چیدن خوشه ای رطب می باشد که کارگران ماهر باید مراقب باشند ارقام مختلف در این مدل از برداشت محصول، با یکدیگر ادغام نشوند.

حتما پارچه یا ملحفه های بزرگی پای درخت نخل گسترده شده تا محصول با خاک تماس پیدا نکند. می توان کار دستچین کردن رطب را پای درخت و با کمک کارگران انجام داد، که از دقت مطلوبی برخوردار نیست. و یا این کار در کارخانه و با دستگاه های ویژه سورت بندی انجام می گیرد. باید رطب مضافتی را با کم ترین اتلاف وقت به کارخانه بسته بندی کننده رساند تا از افت کیفیت و آلوده شدن محصول جلوگیری شود.

بهترین نوع بسته بندی آن است که در ابتدا رطب شسته، رطوبت گیری و ضدعفونی شود. به این ترتیب مصرف آن برای تمامی افراد با سلامتی و بهداشت کامل همراه خواهد بود.

سفارش رطب مضافتی بسته بندی سطلی

سفارش رطب مضافتی بسته بندی سطلی سفارش رطب مضافتی بسته بندی سطلی از مراکز تولید با بهترین قیمت و کیفیت ممکن شده است. می توان با سفارش انبوه محصول، از قیمت ارزان تر آن بهره مند شده و به کار توزیع و پخش رطب مضافتی در کشور و یا حتی صادرات آن به دیگر نقاط جهان پرداخت. در خریدهای مستقیم و بی واسطه، می توان تضمین قابل قبولی از فروشنده دریافت کرد و در مورد مرغوب بودن رطب اطمینان خاطر بیشتری داشت.

محصول درجه یک به عنوان رطب مضافتی مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب به شکل جعبه ای در بازار پخش می شود. شرایط بسته بندی رطب مضافتی جعبه ای به شکلی است که تا مدت ها قابلیت ذخیره سازی در انبار را داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما